BFGOODRİCH MUD KM2 ve KM3 FARKLARI

BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3, “Linear Flex” teknolojisi sayesinde engellerin üzerinden daha kolay geçebiliyor.. © BFGoodrich

ARAZİ SÜRÜSÜNDE UZMAN YENİ LASTİK

4×4 lastiği uzmanı bir kez daha piyasaya damgasını vuruyor! BFGoodrich‘in tanıttığı yeni nesil yol dışı lastiği Mud-Terrain T/A KM3, bir önceki model KM2‘nin yerini alıyor. Michelin grubu bünyesindeki Amerikalı üretici bu lastik içerisinde zorlu yol dışı sürüşünü, hareket kabiliyetini ve çamur ile kayalıklar üzerinde sağlamlığı iyileştiren yepyeni teknolojiler kullanıyor.

HAREKET KABİLİYETİNE ODAKLI YENİLİKLER

Yeni Mud-Terrain T/A KM3 bir önceki modeline oranla çamurda %5 daha iyi bir hareket kabiliyeti vaat ediyor. Bu ilerleme lastiğin omuz alanlarında “Mud-Phobic” (çamuru iten) çubukların kullanılması sayesinde elde edilmiş. BFGoodrich’e göre bu teknoloji sıkıştırılan çamuru tahliye ediyor ve çamurlu veya yumuşak zeminde daha iyi bir çekiş temin ediyor.  “Traction-Armor” teknolojili yanak yapısı ve çentikli omuz tasarımı da lastiğin bu tür yüzeylerdeki performans özelliklerini iyileştiriyor. Lastik sırtı, zemin üzerindeki teker dönüş açısı ne olursa olsun son derece iyi bir kavrama sunacak şekilde yeniden tasarlanmış.

Üretici marka kayalıklar ve diğer pürüzsüz yüzeylerde KM2’ye oranla %8 daha iyi bir tutunma sözü veriyor! Mud-Terrain T/A KM3 bu seviyedeki kavramayı yüksek teknoloji ürünü Krawl-Tech hamur bileşimi sayesinde elde ediyor. “Linear Flex” alanı, lastik yetersiz basınca sahip olduğu durumlarda daha da fazla tutunma temin ederek engellerin aşılmasını sağlıyor.

“EKSTREM” ARAZİ SÜRÜSÜ MERAKLILARINA YÖNELİK BİR LASTİK

Yeni lastiği Mud-Terrain T/A KM3’ü satışa çıkaran BFGoodrich arazi sürüşü tutkunlarına yönelik bir çözüm sunmayı hedefliyor. Üretici marka bu amaçla çakılların neden olduğu çeşitli darbelere, sıkıştırmalara, kesiklere ve parçalanmalara karşı dirençli, en yüksek seviyede yanak korumasına sahip bir lastik tasarlamış. BFGoodrich’e göre KM3’ün yanakları lastiğin bu kısmındaki hamur kalınlığını arttıran “CoreGuard Max” teknolojisi sayesinde %27 daha sağlam. Bu yenilik, BFGoodrich Baja T/A KR3 Desert-Racing lastiği ile yarışlarda gücünü kanıtlamış durumda.

BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 off-road lastiğinin tanıtım videosuna göz atın :

ÇESİTLER

BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 off-road lastiği daha şimdiden 15 ile 20 inç arasındaki jant çaplarına yönelik 42 farklı ebatta mevcut. Bu gamdaki ürünleri ile BFGoodrich, Avrupa’da 4×4’ler için %75’lik bir piyasa payına sahip.

BFG KM3 VE KM2 GÖRSEL VE ÖLÇÜLER

 

Karşılaştırma aynı ebat üzerinden yapılmıştır: 35 x 12.50 x 17

ÇAMURLU ZEMİNDE 5% DAHA İYİ ÇEKİS PERFORMANSI(1)

Terrain-Attack sırt deseni sayesinde çamurlu ve yumuşak toprak zemine meydan okuyan lastik. Kilitlenebilen sırt blokları her açıda olağanüstü yol tutuşu sağlamak için tasarlanmıştır. Çamur-Fobik dişler sıkışmış çamurlardan kolayca kurtulmanızı sağlar.

KAYALIK ZEMİNDE 8% DAHA İYİ ÇEKİS PERFORMANSI(2)

Kayalık ve kaygan zeminlerde çok iyi tutuş sağlamak için geliştirilmiş Krawl-TEK bileşimi ile dünyanın en zorlu arazisinin bile keyfini çıkartabilirsiniz. Ek olarak, Linear Flex Zone teknolojisi lastiğin aşağı eğimli yollarda esneyebilmesini ve önüne çıkan engelleri kavrayarak ilerleyebilmesini sağlar.

%27 DAHA DAYANIKLI YANAKLAR(3)

Yarışlarda kendini kanıtlamış formüller sayesinde üretilen CoreGard Max Teknolojisi ile hayal ettiğiniz her yere gidebilirsiniz. Bu teknoloji, lastiğinizi keskin nesnelerden korumaya yardımcı olmak için kalın bir yanak kalkanı görevi görür ve özel bir bileşim ile yapılan Çekiş-Zırhı yanak yapısı, yanaktaki olası hasarları önlemeye yardımcı olur.

LASTİK TEKNOLOJİSİ

COREGARD MAX TEKNOLOJİSİ

• BFGoodrich® Baja T / A® KR3 lastiğinin yarışlarda edilinen deneyim ile üretilen teknolojisi sayesinde yanakların hasar görmesini ve delinmesini önlemeye yardımcı olur.
• Yanak kalınlığının artmasıyla kritik yanak arıza bölgelerinin korunmasına yardımcı olur.

ÇEKİS-ZIRHI YANAK YAPISI

• Üst omuz bölgesini darbelere karşı korur.
• Çentikli omuz tasarımı sayesinde çamur ve yoğun kardaki çekiş gücünü artırır.

TERRAİN-ATTACK SIRT DESENİ

Geniş sırt blokları her açıdan inanılmaz bir kavrama sağlamak için tasarlanmıştır.

LİNEAR FLEX ZONE

Lastiğin zorlu koşullarda yapısını koruyarak esnemesini sağlar.

KRAWL-TEK BİLEŞENİ

Kaya ve diğer kaygan yüzeylerde daha iyi tutunma sağlar.

(1) 2014 Jeep Wrangler Rubicon kullanılarak (2016), LT265 / 70R17 ebadında BFGoodrich®Mud-Terrain T / A® KM2 ile karşılaştırmalı olarak  çamur çekişine dayanmaktadır. Yol kullanım sonuçları değişebilir.

(2) 2014 Jeep Wrangler Rubicon kullanılarak (2016), LT265 / 70R17 ebadında BFGoodrich®Mud-Terrain T / A® KM2 ile karşılaştırmalı olarak çamur çekiş ve kuru kaya çekiş testine dayanmaktadır. Yol kullanım sonuçları değişebilir.

(3) LT265 / 70R17 ebadında, BFGoodrich® Mud-Terrain T / A® KM2 ile karşılaştırmalı olarak lastiğinin iç yanak delme testine dayanmaktadır. Yol kullanım sonuçları değişebilir (2016).

BFG KM3 VE KM2 agirlik karsilastirmasi

KM3 ün yük derecesi D notunda E notuna yükselirken KM3 lastikler KM2 ye göre 3,6 kg daha ağır.

35×12.50×17 KM2 ölçüleri :68 lbs : 30 kg

35×12.50×17 KM3 ölçüleri :75 lbs : 34 kg

Kaynaklar: Bfgoodrich.com.tr, rezulteo.com.tr